30a30.ir
ارسال پیامک
فروشگاه لباس اینترنتیفروشگاه لباس ال اس وا کی کی فروشگاه لباس اینترنتی خرید لباس فروش لباس برند lcwaikiki السی وایکیکی , ال سی وای کی کی
پنجشنبه, بهمن 22, 1394 | |
  

 


برج خنک کننده
پکیج تصفیه فاضلاب
سپتیک فاضلاب

دانلود نوحه ترکی ویژه محرم

فوتبال آذربایجان

اتاق شیشه ای سیاستنرم افزار پشتیبانی قانون جدید خدمات کشوری

 


کانال رسمی آینانیوز در تلگرام


   مطالب پر بحث هفته   

   مطالب پر بیننده ماه گذشته   

اشتغال و کسب درامد پایدار از اینترنت

[Atorpatdate] نظرات: 5 نمایش: 5848 تعداد امتیاز: 36   (Article Rating)

جوانان خیر آینانیوز را تهدید به شکایت کردجوانان خیر آینانیوز را تهدید به شکایت کرد

شاید بهتر بود سوالات افکار عمومی پاسخ داده می شد

بحران موسسه قرض الحسنه جوانان خیر را همه مشاهده کردیم.
این بحران نه مختص جوانان خیر و نه هیچ موسسه یا بانک خصوصی یا دولتی نبوده و نیست.
امنیت روانی جامعه در صورت تهییج با یکسری اخبار صحیح یا شایعه یک چنین بحرانهایی را موجب می شوند و یگانه عامل فائق آمدن بر این شرایط فوق العاده مدیریت صحیح و منطقی شرایط بوجود آمده است.
مدیریتی که در راه پیاده شدن باید بسیاری از پارامترهارا مد نظر داشته و به یک به یک آنها در زمان مشخص بپردازد.
متولیان این موسسه برخی از این شاخصه را به صورت نسبی رعایت کرده و در برخی دیگر هنوز دست به عصا و منحرف اند.
اصل موضوع مربوط به شبهه ایجاد شده در مورد این موسسه مبنی بر ورشکستگی و عناوینی مشابه بوجود آمد که در ادامه هجوم مردم وحشت زده به شعبات جوانان خیر تعدادی از شهرهای آذربایجان غربی و شرقی را دستخوش شرایط خاص کرد.
در زمان رویدادن این وضعیت آینانیوز گزارشی از وضعیت موجود و ریشه اتفاقات و سرنوشت محتوم موسسه انتشار داد. در همین ایام نهادهایی چون دادستانی ارومیه، نیروی انتظامی و صداوسیما دست به دست هم دادند تا نسبت به فروخواباندن این بحران هم اندیشی کنند.
رضایی، دادستان عمومی و انقلاب ارومیه با سلسله مصاحبه ها و برگزاری مجموعه جلسات و نشستهایی با مقامات قضایی، انتظامی و امنیتی زمام امور را به دست گرفت و سیمای استانی نیز در اقدامی شگفت انگیز تیزرهای تبلیعاتی این موسسه را از رسانه ملی پخش کرد( پیش از این موسسه جوانان خیر برای پخش تیزر تلویزیونی، با مشکل قانونی مواجه بود!)حتی برای اولین بار در طول تاریخ از ابتدای اختراع تلویزیون تا به حال خبرهایی از بخش های مختلف خبری در مورد جوانان خیر پخش شد!، نیروی انتظامی نیز برای آرام کردن اوضاع نیروهای خود را برای توجیه و تسکین احساسات مردم بسیج کرد. بسیاری از فرماندهان پلیس با رد تمام شایعات در انظار عمومی هزینه برائت این موسسه از شایعات  را بر عهده گرفتند و البته که از نهادهایی اینچنین واکنشهایی چونین کاملا طبیعی و مبرهن بود چرا که حفظ امنیت عمومی شهر مهمتر از دیگر مسائل بود.
مدیران جوانان خیر هم نشان دادند که برای مدیریت بحران آمادگی های لازم را داشته و ابزارهای تبلیغی و روانی ویژه ای نیز برای این منظور در اختیار دارند.
در کنار همه این اتفاقاتی که طی هفته های گذشته بر سر یک موسسه قرض الحسنه رفت سوالات اساسی در مورد آن هنوز در ذهن افکار عمومی بلاجواب است.
مدیران موسسه به مردم اطمینان داده اند که جوانان خیر تبدیل به بانک قرض الحسنه شده ولی هنوز مجوز بانک مرکزی را به کسی نشان نداده اند.
اینکه برای دریافت مجوز بانک قرض الحسنه نیاز به سپرده گذاری رقمهایی نجومی( در گزارش پیشین میزان آنها قید شده است) در بانک مرکزی جمهوری اسلامی و این سپرده بمنزله پشتوانه بوده و عرضه سهام آن موسسه در بازار بورس بخشی دیگر از شرایط تبدیل شدن به بانک قرض الحسنه است هنوز به درستی برای مردم روشن نیست.
بواقع آیا جوانان خیر این میزان سپرده را نزد بانک مرکزی دارد و اینکه محل تامین آن کجاست؟ آیا غیر از این است که شعار موسسه، احیاء سنت قرض الحسنه بوده و با پول مردم برای اقشار مردم وام قرض الحسنه اعطاء می نماید؟
در اینصورت رقمهایی نظیر 150 میلیارد، 80 میلیارد، 300 میلیارد و .... تومان که نیاز تبدیل شدن به بانک، موسسه مالی اعتباری و امثالهم است آنهم در شرایطیکه جزو سرمایه های مردمی حساب نشده و متعلق به سود خود موسسه میباشد از کجا تامین شده است؟
آیا منطقی است افکار عمومی بپذیرد که در طول یکی دو سال موسسه جوانان خیر به رقم سودهایی مشابه دست یافته آنهم پولهایی که مال مردم نیست.
اگر پاسخ مثبت است پاسخ این پرسش که با وجود محدودیت جوانان خیر برای فعالیتهای اقتصادی و سرمایه گذاریهای سودآور، این سودهای سرشار از کجا تامین شده هنوز به درستی معلوم نیست.
و بازهم پاسخ این پرسش باقی است اگر جوانان خیر برای فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری با سپرده های مردم مجوز قانونی داشته این اجازه را از سپرده گذاران خود در هنگام افتتاح حساب و افزایش موجودی اخذ نموده اند؟
و سوال دیگر اینکه اگر با وجود تمام این پرسشهای مطروحه بازهم مدیران موسسه اصرار به اخذ مجوز قانونی تبدیل شده به بانک قرض الحسنه را دارند چرا این مجوز را در معرض دید مردم قرار نمی دهند و چرا روی تابلوهای خود عنوان«زیر نظر» یا « تحت نظارت» بانک مرکزی را درج نمی کنند؟
مقارن ظهر امروز( چهارشنبه 7/12/87) شخصی که خود را « مدیر امور شعب موسسه جوانان خیر» معرفی می کرد درخواست ملاقات با مدیر سایت آینانیوز را می نماید و بعد از کلی تشریفات و تعارفات با« اکاذیب» و «غیرواقع خواندن » مطالب منتشره در سایت و با تاکید بر اینکه « اصلا آینانیوز کسی نیست که ...» و « اگر موضوع دوستانه حل نشود، روش دیگری به کار گرفته خواهد شد» در خواست ارائه مدارک و مستندات در مورد مطالب منتشره را مینماید و مدیر آینانیوز نیز با توجه به ضوابط و قواعد در اختیار قراردادن چنین مستنداتی پیشنهاد درخواست ارائه توضیخات را از کانال مخصوص و در قالب جوابیه و توضیح را ارائه می کند که با عدم توافق طرفین و نهایتا ناکامی مدیران موسسه در متقاعد کردن آینانیوز به حذف خبر مذکور و ارائه توضیحاتی مطابق خواسته ایشان تهدید به شکایت و پیگیری قضایی موضوع را مینمایند.
دراینکه مدیران موسسه در دفاع از حقوق خود آزادند که از هر کانالی که دوست دارند وارد شوند بحثی نیست ولی  تهدید به شکایت رسانه ای که حضور در مراجع قضایی و زیر بار اتهاماتی رفتن جزو روزمرگی های محتوم آن است آیا آخرین راهکار است؟ آیا با این کارها افکار عمومی پاسخ سوالات خود را می یابند؟ و اینکه در صورت مستند بودن گزارش آینانیوز( که یقینا همینطور است) و اثبات بی گناهی اتهامات احتمالی مطروحه بر علیه آینانیوز( همچون تمام اتهامات مطروحه گذشته در طول عمر دو ساله این سایت) آیا بازهم مدیران موسسه خود را محق به لاپوشانی ، کتمان و وارونه کردن واقعایات خواهند دانست؟
آینانیوز رسانه ای است که اعتماد مخاطبان بیشمار خود را با تحمل هزینه های گزافی به دست آورده، بنابراین هرتغییر و تحولی در دیدگاهها و مواضع مستلزم اقناع افکار عمومی است حتی اگر این رویکرد در مسیر خود از دادگاه و مراجع قضایی عبور کند...
کد: 569
گروه: اجتماعی
امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: ویدا رحمانی
   تاریخ ارسال:Sunday, March 01, 2009
من یک فردعادی هستم از قشر متوسط
از دریافت وامی که از این موسسه دریافت کردم توانستم برای خود زمینه اشتغال فراهم کنم همیشه از دیدن و شنیدن این واقعیت که این موسسه بدون هیچ نوع ضواط و کاعذبازی دست وپاگیر به وقت و خواسته مردم ارزش قائل بوده و موجبات رضایت مردم را فراهم می نموده خوشحال میشدم ولی از واقعیتهایی که در پشت پرده وجود دارند بی اطلاع هستم لذا از حضور مسئول محترم اینانیوز استدعا دارم پیگیری کرده و از احتمال مشکلات بعدی ییشگیری کنند

# ارسال کننده: محمد
   تاریخ ارسال:Thursday, March 12, 2009
از گفته های بالا جهتگیری آینا نیوز برای یک فرد آگاه از کلیت امور پنهان نیست. ولی سئوالات اینها هستند که چرا آینا نیوز از بین اینهمه بانکهای رباخوار رنگارنگ به جوانان خیر پرداخته است؟ آیا مگر غیر اینست که در این اوضاع اقتصادی وخیم شهر این موسسه به داد اقشار محرومی که توان دادن سودهای 30 درصدی را نداده اند رسیده است؟ در آخر از جرات این موسسه در به سخره گرفتن دادستان کل و فرماندهی نیروی انتظامی در عجب هستم؟

# ارسال کننده: عبدالمجید غیبی
   تاریخ ارسال:Saturday, March 21, 2009
با سلام من طراح آرم این موسسه هستم و اخیراً از بنده شکایت کردند و به لطف الهی منع تعقیب در این مورد صادر گردید و به زودی از این موسسه و ورشکستگان اخلاقی و مالی موسسه شکایت خواهم کرد .

# ارسال کننده: فواد
   تاریخ ارسال:Wednesday, April 22, 2009
به هر یک از شعب این موسسه بری بگو مجوز نامه بانک مرکزی رو نشونم بدی میدن بهت . گلم زیاد تند نرو خبر داریم که 30 فروردین ازت شکایت شده و باید دادگاه میرفتی !!!
سوال بعدی شما هم این بود که ننوشتن تحت نظارت یا تاییدیه یا.... عینک بزنی
میبینی که نوشتن جیگر

# ارسال کننده: بابک امیری
   تاریخ ارسال:Tuesday, July 19, 2011
تو را خدا من همه دارایی خود را فروخته و در بانک گذاشتم به امید اینکه یک روز وام بگیرم تو را خدا می ترسم همه داراییهام به باد برند.
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com